چگونگی انجام لیزر لیپولیز

درمان چاقی دکتر محمود راد

09 آذر چگونگی انجام لیزر لیپولیز

انجام لیزر لیپولیز روشی است که در آن از یک فیبر، نور لیزر به درون بافت ها تابانده می شود و برای درمان چاقی از آن استفاده می شود. با تابیدن این اشعه به بافت ها، بافتهای چربی به صورت نیمه مایع درمی آیند و در این حالت می توانند به راحتی توسط بدن جذب و یا از آن خارج می شوند.

در هنگام انجام لیزر لیپولیز از بی حسی موضعی استفاده می شود و این عمل حدود ۳ ساعت به طول می انجامد.

در لیزر لیپولیز سوراخ های ۱ یا ۲ میلیمتری روی پوست ایجاد گردیده و از آن ها یه فیبر نوری باریک وارد پوست می شود. در این روش لایه سطحی پوست صاف و یکدست بوده و به لیپوساکشن نیازی پیدا نمی کند. لازم به ذکر است که لیزر لیپولیز تنها برای چاقی های سطحی به کار می رود و در چاقی های شدید از این لیزر تنها در لایه سطحی استفاده می شود و در لایه های عمقی از تخلیه چربی ها نیز کمک گرفته می شود.

در لیزر لیپولیز ابتدا موضع مورد نظر به طور کامل بی حس شده و در مرحله بعدی سوراخ ها ایجاد می شود. سپس فیبر نوری بسیار باریک وارد بافت های چربی شده و به اندازه معینی انرزی لیزر به محل تابانده می گردد. این عمل باعث از بین رفتن سلول های چربی می شود. بعد از این عمل چربی های تخریب شده توسط بافت های بدن جذب می گردد. این عمل که حدود ۳ ساعت به طول می انجامد به از بین بردن بافت های چربی کمک به سزایی می کند.

بهترین نقاط بدن برای انجام لیزر لیپولیز بازوها، پهلوها، شکم، پشت و ران ها می باشد.

بعد از انجام لیزر لیپولیز معمولا بیمار پس از مدت کوتاهی از بیمارستان مرخص می شود و به یک استراحت حداکثر ۳ روزه در منزل نیاز دارد.

انجام لیزر لیپولیز